28. augustā Liepājā viesojās Azerbaidžānas Republikas valsts amatpersonu un LR Labklājības ministrijas delegācija, lai iepazītos ar Liepājas pašvaldības pieredzi sociālajā jomā.

Azerbaidžānas delegācija, kuru vadīja Valsts komitejas ģimenes, sieviešu un bērnu jautājumos preikšsēdētāja Hijrana Huseinova līdz ar vairākām amatpersonām no Darba un sociālās aizsardzības ministrijas un Latvijas vēstnieku Azerbaidžānā Hardiju Baumani, kā arī LR Labklājības ministrijas pārstāvjiem apmeklēja Liepājas pilsētas Domi, tikās ar Domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, viesojās  Liepājas Domes Sociālajā dienestā, devas ekskursijā pa pilsētu.

Azerbaidžānas viesi ar lielu interesi noklausījās Liepājas mēra Ulda Seska stāstījumu par pilsētas sasniegumiem ekonomikā, tūrisma iespējām, pašvaldības iecerēm kurortoloģijas attīstībā utt.

Tā kā sociālā joma Azerbaidžānā vēl saglabājusies no padomju laikiem un tikai tagad sāk attīstīties, viesus īpaši interesēja Liepājas pašvaldības uzkrātā pieredze sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem, sociālo institūciju darbs, tas, kā sociālā palīdzība nonāk līdz katrai ģimenei, pieredze sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām.

Sociālā dienesta direktore Iveta Bartkeviča un sociālo pakalpojumu daļas vadītāja Maija Agatina sniedza viesiem plašu ieskatu par darbu ar ģimenēm un trūcīgajām personām, par to, kā ikdienā ar klientiem strādā Sociālā dienesta darbinieki, socialo institūciju darbu utt. Viesus īpaši interesēja iemesli, kāpēc tiek atņemtas vecāku tiesības, kā tiek sodīti vecāki, kuri nerūpējas par saviem bērniem, vardarbības problēmas ģimenē, bērnu tiesību aizsardzība un citi jautājumi.

Kā uzsvēra Hijrana Huseinova, Azerbaidžānā ģimenes vērtības ir valsts kults, stipras ģimenes tradīcijas tiekot turētas lielā godā, bet 4-5 bērnu ģimenes tiekot uzskatītas par normu. 15. maijā valstī tiekot plaši atzīmēta Ģimenes diena. Viņa atzina, ka Latvijā un Liepājā gūtā pieredze sociālajā jomā būs ļoti noderīga, kā arī uzaicināja Sociālā dienesta vadību atbildes vizītē uz Azerbaidžānu.

Vizīti rīkoja LM sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Azerbaidžānas Republikā. Tās mērķis ir veicināt divpusējo sadarbību starp Azerbaidžānas Republikas Valsts komiteju ģimenes, sieviešu un bērnu jautājumos un LM.

Gunta Jākobsone,

sabiedrisko attiecību speciāliste,

m.t. 29106561

guntaj@dome.liepaja.lv

PASTĀSTI CITIEM: