No 19. jūlija Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) sadarbībā ar Liepājas Domes Sociālo dienestu atsācis  Eiropas Savienības pārtikas programmu trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem. No 19. jūlija līdz jūlija beigām Liepājā tika izsniegtas 4078 pārtikas pakas.

Šobrīd dēļ lielā pieprasījuma  pārtikas pakas beigušās gan Sarkanā krusta Liepājas nodaļā Ūliha ielā 35/37, gan Autoru ielā 4/6. Pārtikas paku izsniegšana atkal atsākusies 28. augustā, informē Latvijas Sarkanā krusta Liepājas nodaļas administrators Fēlikss Kovaļišins. Pārtikas pakas izsniedz katru darba dienu no plkst. 9.30 līdz 17.30. Tie, kuri nav saņēmuši pārtikas paku par jūlija mēnesi, to varēs saņemt arī augustā, informē Kovaļišins.

No 14. augusta pārtikas pakas trūcīgie iedzīvotāji varēs saņemt arī tuvāk savai dzīves vietai – Veco ļaužu dzīvojamā mājā Ganību ielā 135/141 ceturtdienās no 9.00 līdz 12.00 un Sociālās dzīvojamās mājas Ģen. Baloža ielā 1 pagrabtelpās ceturtdienās no 15.00 līdz 17.00.

Atbilstoši ES 2012.gada programmā noteiktajam, tiesības saņemt ne vairāk kā vienu pārtikas komplektu mēnesī no šā gada jūlija ir ģimenēm vai atsevišķi dzīvojošām personām, kuras atzītas par trūcīgām vai maznodrošinātām saskaņā ar pašvaldības izdotajiem normatīvajiem aktiem. Lai saņemtu pārtikas produktus, ģimenei vai atsevišķi dzīvojošai personai Sarkanā krusta Liepājas nodaļā jāuzrāda Liepājas Domes Sociālā dienesta izsniegtu izziņu par trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes ( personas) statusa piešķiršanu.

Programma trūcīgajām personām tiek finansēta no Eiropas Savienības budžeta Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda līdzekļiem.

2012.gada programmas produktu komplekts sastāv no sekojošiem produktiem: pilnpiena pulveris – 0,4 kg (ražotājs AS „Valmieras piens”), makaroni – 2 x 0,5 kg (ražotājs AS “Dobeles dzirnavnieks”), auzu pārslu biezputra ar ogām vai augļiem – 2 x 0,07 kg (ražotājs AS „Rīgas dzirnavnieks”), pankūku milti – 0,4 kg (ražotājs AS „Dobeles dzirnavnieks”), kartupeļu biezputra – 0,2 kg (ražotājs AS „Dobeles dzirnavnieks”), griķi – 0,3 kg (ražotājs AS „Dobeles dzirnavnieks”)
Manna – 0,5 kg (ražotājs AS „Dobeles dzirnavnieks”), kviešu milti-  1,0 kg (ražotājs AS „Dobeles dzirnavnieks”), sautēta cūkgaļa – 0,25 kg (ražotājs SIA „Ardeks”).

Uz produktu iepakojuma jābūt norādēm „ES atbalsts”, „bezmaksas” un Eiropas Savienības karoga attēlojumam. Kopā viens iepakojums sver 4,019 kg, komplekta vērtība: Ls 4,014
Produktu komplektu piegādes termiņš noteikts no 2012.gada jūlija līdz 2013.gada 28. februārim.

 

Gunta Jākobsone,

sabiedrisko attiecību speciāliste,

m.t. 29106561

guntaj@dome.liepaja.lv

PASTĀSTI CITIEM: