Sākot ar šo nedēļu, Ziemassvētkus ar koncertiem un kopējiem pasākumiem ieskandina arī vairāk nekā desmit Domes Sociālā dienesta iestādēs – sociālajās dzīvojamās mājās, Bērnunamā, pensionāru dienas centros u.c. Svētku pasākumos piedalās un tiek laipni gaidīti arī ciemiņi no skolām, baznīcu draudzēm, kultūras iestādēm, labdarības organizācijām.

Veco ļaužu dzīvojamā mājā 16. decembrī kupli apmeklēts bija koncerts, kurā uzstājas Tautas mākslas un kultūras centra koris “Kursa” un Liepājas 8. vidusskolas bērni. Trešdien, 18. decembrī 12.00 Vasarsvētku draudze mājas iedzīvotājus aicina uz koncertu ar dzejas lasīšanu.
Sociālā mājā Flotes ielā 14 ceturtdien, 19. decembrī plkst. 14.00 mājas bērni kopīgi ar savām māmiņām un Liepājas Universitātes studentiem ceps piparkūkas un apdāvinās mājas iedzīvotājus. Piparkūku mīklu ziedojusi SIA “Zēlande”. Savukārt 28. decembrī mājā viesosies mācītājs Mārtiņš Urdze un Līgas Zvaigznes vadītā kamergrupa “Sonore”.

20. decembrī plkst. 16.00 Dienas centrā personām ar garīgās attīstības traucējumiem notiks Ziemassvētku muzikāls uzvedums ar dziesmām un dejām, pašu gatavoto suvenīru Ziemassvētku tirdziņu. Liepājas Amatnieku nams, tāpat kā pērn, sagatavojis īpašo dāvanu maisu ar dažādiem dziju un audumu pārpalikumiem, kuri Dienas centra apmeklētājiem noder praktiskajās nodarbībās. 18. decembrī ar svētku ludziņu un Ziemassvētku dziesmām Dienas centrā viesojās J.Čakstes 10. vidusskolas 4. klases skolēni ar skolotāju Intu Treilību, bet 20. decembrī no rīta ciemos būs viesi no Dominikāņu draudzes. Dienas centra vadītāja Evita Anuze saka visiem atbalstītājiem lielu paldies!

Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta klientiem kopā ar ģimenēm 22. decembrī plānots svētku pasākums Ciānas baznīcā, kurš turpināsies NPPP ar kopēju Ziemassvētku dziesmu dziedāšana;. Ziemassvētku saldumu paciņu dalīšanu un atskatu uz 2012.gadu bildēs un stāstos.
Bērnunamā 18. decembrī ar „Viasat” labdaru atbalstu viesojas burvju mākslinieki, kuri kopā ar bērniem ceps piparkūkas un uzstāsies ar atrakcijām. 20. decembrī notiks svētku eglīte un Bērnunama audzēkņu koncerts. Savukārt 23. decembrī kāds cits labdaris parūpējies par piepūšamām atrakcijām un saldumu paciņām dāvanā lieliem un maziem. Bērnunama audzēkņiem svētku eglītes paredzētas arī kopā ar kristiešiem no Baknera fonda un Krievu kopienu. 27. decembrī notiks Jaungada eglīte Bērnunamā. Ja kāds vēl vēlas iepriecināt Bērnunama bērnus, laipni aicināts ziedot gan saldumus, gan augļus svētku galdam. Varat zvanīt un pieteikties pa tālr. 29485905 Bērnunama vadītājai.

Grupu dzīvokļu iemītnieki 19. decembrī gaida ciemos savus draugus – 15. vidusskolas skolēnus ar koncertu, kuram priekšnesumus sagatavojuši arī grupu dzīvokļu iemītnieki. Tradicionāli Ziemassvētku pasākumu ar dāvanu paciņām grupu dzīvokļos rīko arī “Liepājas autostāvvietas”.

Sociālā dzīvojamā mājā Ģenerāļa Baloža ielā 1 19. decembrī notiks koncerts “No sirds uz sirdi” sadarbībā ar garīdzniekiem no Vasarsvētku draudzes. Savukārt 15. vidusskolas skolēni ciemosies ar dāvaniņām pie vientuļajiem mājas iedzīvotājiem. Sociālā dzīvojamā māja Viršu ielā 9/11 20. decembrī notiks Ziemassvētku pasākums ģimenēm ar bērniem kopā ar Liepājas Universitātes studentiem, kuri sagatavojuši koncertu un ziedojumus.
Ar kopīgu dziedāšanu un atrakcijām Ziemassvētkus sagaidīs arī abos Pensionāru dienas centros. 20. decembrī Klaipēdas ielā 96a pulcēsies kulinārijas, dziedāšanas, vingrošanas un galda spēles pulciņi pulciņu dalībnieki. Pensionāru dienas centrā Ģen. Baloža ielā 1 18. decembrī uzstāsies sieviešu vokālis ansamblis “Pīlādzītis”, bet 19. decembrī viesosies Aizputes vokālais ansamblis “Uzmet garu”, invalīdu biedrība “Cerība”.

Svētku pasākums gada nogalē iecerēts arī Nakts patversmē, bet ja kāds labvēlis vēlas iepriecināt patversmes iemītniekus, var ziedot siltus un vēl lietojamus lielo izmēru apavus, kuri šajā aukstajā ziemas sezonā visvairāk trūkst šiem cilvēkiem, kuri lielāko daļu laika pavada uz ielas. Apavus var nodot Nakts patversmē, Flotes ielā 7.
Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
m.t. 29106561
guntaj@dome.liepaja.lv
guntaj@liepsd.lv
www.liepaja.lv

 

PASTĀSTI CITIEM: