Liepājā, pateicoties treneres Annas Prudņikovičas neatlaidībai, bērniem no sociālā riska un daudzbērnu ģimenēm šogad vairākus mēnešus bija iespēja par brīvu trenēties kikboksā, kas ieviesis pozitīvas getImage (6)pārmaiņas bērnu un jauniešu ikdienā un uzvedībā. Nodarbības notika, pateicoties nevalstisko organizāciju, Sabiedrības integrācijas fonda un ES atbalstam. Šobrīd projekta finansējums ir beidzies, taču trenere un viņas audzēkņi ļoti vēlētos nodarbības turpināt, jo priekšā ir gan vairākas atbildīgas sacensības starptautiskajā mērogā, gan iespēja brīvajā laikā darīt, to, kas jauniešus patiešām aizrauj. Tāpēc „K Sports” būtu priecīgs par sponsoru finansiālu palīdzību, lai atbalstītu šos bērnus un viņi „ielu dzīves” vietā labāk izvēlētos kikboksu.


Programmas „ Cīnies ar sevi” ietvaros divas reizes nedēļā notika nodarbības kikboksā Brīvības ielā 117. Sākumā bija pieteikušies 50 bērni no 8 līdz 18 gadiem, bet izturēja 20 raksturā stiprākie, kuri nāk un trenējas regulāri. Bērni un jaunieši apgūst boksa pamatus, iepazīst veselīgu dzīvesveidu, apgūst cīņas mākslas pamatprincipus un pašaizsardzības paņēmienus, veic vingrinājumus spēka, ātruma, lokanības un veiklības attīstīšanai. Nodarbībām iegādāts arī jauns aprīkojums, izremontētas dušu telpas. „Bērniem šīs nodarbības patīk, īpaši tās palīdz audzināt raksturu un disciplinē zēnus un meitenes no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, bez vecāku gādības palikušos bērnus, bērnus ar invaliditāti”, atzīst projekta vadītāja Anna Prudņikoviča.
Anna ar gandarījumu stāsta, ka tikko Bērnu Latvijas čempionātā Rēzeknē piedalījušies 8 Liepājas bērni un guvuši ļoti labus panākumus – Kristaps Pučkovs kļuva par Latvijas čempionu, Normunds Bradarskis un Vladimirs Bradarskis izcīnīja 2. vietas, bet Viktors Sils un Pēteris Vītols – trešo. Otro vietu ieguva arī Iļja Kazačanovs un Anna Aibiņiza Podkozina, jo ar šo sporta veidu nodarbojas arī meitenes.
Anna Prudņikoviča ar kikboksu nodarbojas kopš 1999. gada un atzīst, ka tas rada ticību saviem spēkiem, ļauj saņemties, ieaudzina disciplīnu utt. Tā kā kikboksa paņēmieni var kalpot arī kā aizsardzības līdzeklis, pirmais noteikums ikvienam dalībniekam ir tas, ka aizliegts kauties ārpus nodarbībām, „apcelt” mazākos, apsaukāties, stāsta trenere.
„Ja gribi rādīt savu spēku, nāc uz ringu un rādi, lai visi redz”, tiek mācīts nodarbībās. Trenere daudz sadarbojas ar skolām, seko līdzi savu audzēkņu sekmēm, kuras daudziem ir uzlabojušās. Uz nodarbībām jābūt precīzi laikā. Par kavēšanu tiek „maksāts” ar papildus piepumpēšanos un smagāku fizisko slodzi, ko neviens negrib „izpelnīties”. Nodarbības notiek divas reizes nedēļā uzņēmuma „Hidrolats” zālē. Papildus trenere nodarbojas arī ar bērniem invalīdiem, trenējot viņus jaunajā paraolimpiskajā sporta veidā Para Tekvondo Olimpiskajā centrā. Ir gandarījums arī par šo bērnu pirmajiem panākumiem.

Sports izmaina trīs brāļu dzīvi
Tatjanas dzīve nav bijusi viegla. Lai gan pati bērnībā ļoti gribējusi nodarboties ar sportu, nav varējusi, jo bija jāpieskata trīs mazie brāļi. Šobrīd jaunā, trauslā sieviete ne tikai audzina savu meitiņu, kurai ir nopietnas veselības problēmas, bet arī uzņēmusies rūpes par nu jau pusaudžiem brāļiem, kurus mamma pametusi. Visi dzīvo kopā māsas aizbildnībā viņas trīsistabu dzīvoklī.
Pirms tam brāļu dzīve bijusi ļoti smaga – divi kādu laiku pabijuši Bērnu namā, klaiņojuši, skolu nav apmeklējuši, ubagojuši, pat gulējuši patiltē…
Pēc aizbildnības noformēšanas māsai nācies brāļus iepazīt pilnīgi no jauna, jo katram jau bijis izveidojies savs „spurainais” raksturs. Tad, pateicoties Bāriņtiesas gādībai un Sociālā dienesta atbalstam, visiem trim radusies iespēja par brīvu apmeklēt kikboksu, kas brāļu dzīvi izmainījis līdz nepazīšanai.
„ Tie ir pavisam citi bērni – visi trīs cenšas nekavēt nevienu sporta nodarbību, arī sekmes skolā uzlabojušās, sportošana ievērojami izmainījusi viņu raksturu, pašapziņu, bet galvenais – disciplinējusi” , atzīst Tatjana. Māsa ir īpaši gandarīta, ka brāļi ir vieni no talantīgākajiem kikboksa skolas audzēkņiem, guvuši pirmos starptautiskos sasniegumus. Arī viņa ļoti vēlas, lai nodarbības kikboksā visi varētu turpināt, tāpēc aicina cilvēkus, kuri vēlas atbalstīt sportu jauniešiem no sociālā riska ģimenēm, atbalstīt treneri Annu Prudņikoviču un darbu ar jauniešiem, ko viņa veic ar sirdi un dvēseli.„Visi bērni būtu laimīgi, ja viņiem būtu iespēja palīdzēt!” aicina Tatjana. Daudz ko trenere dara par velti, taču dalībai starptautiskās sacensībās talantīgajiem kikboksa audzēkņiem nepieciešams arī finansiāls atbalsts.

Ja vēlaties atbalstīt K Sports un kikboksa nodarbības bērniem, varat zvanīt trenerei Annai Prudņikovičai, tālr, 29264044

Gunta Jākobsone,
Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste

Attēlā: „K Sports” kikboksa audzēkņi ar savi treneri Annu Prudņikoviču Latvijas čempionātā Rēzeknē.

 

PASTĀSTI CITIEM: