Labklājības ministrija (LM) rosina noteikt marta trešo otrdienu par Vispasaules sociālā darba dienu, tādējādi iekļaujoties pasaules praksē par minētās dienas atzīmēšanu, kā arī veicinot izpratni par sociālo darbu un paaugstinot tā prestižu Latvijā. To paredz ceturtdien, 10.decembrī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi likumā Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un sociālajiem partneriem, jāapstiprina valdībā un jāpieņem Saeimā.

Ar likumprojektu iespējams iepazīties LM interneta vietnē sadaļā Aktuāli – LM Dokumentu projekti http://www.lm.gov.lv/text/1789.

Projekta Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās ietvaros, sākot ar 2017. gadu, LM plāno katru gadu martā organizēt sociālo darbinieku ikgadējo konferenci. Jau par tradīciju kļuvis tas, ka konferences laikā notiek konkursa Labākais sociālais darbinieks Latvijā noslēguma pasākums un balvas pasniegšana. LM ir vēlme šo tradīcija saglabāt arī turpmāk.

Līdz ar to, nosakot marta trešo otrdienu par Vispasaules sociālā darba dienu, kopā ar iepriekš minētajām katru gadu martā plānotajām aktivitātēm (konference, konkurss), visas sabiedrības un tajā skaitā arī sociālo darbinieku uzmanība būs vērsta uz profesijas attīstību, tās atpazīstamības veicināšanu, labās prakses popularizēšanu.

Daļa profesionāļu līdz šim Latvijas sociālo darbinieku dienu atzīmēja novembra otrajā otrdienā, kas ir laikā starp diviem mūsu valstij nozīmīgiem svētkiem – Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu. Savukārt Starptautiskās sociālo darbinieku federācijas 2008. gadā Brazīlijā organizētajā konferencē nolēma katru gadu marta trešajā otrdienā svinēt Vispasaules sociālā darba dienu (World Social Work Day). Šis lēmums ir pamatots ar pēdējo 25 gadu laikā Eiropā un ASV labi iesakņojušos tradīciju atzīmēt sociālā darba dienu.

Visā pasaulē sociālais darbs nozīmē – sniegt cilvēkiem atbalstu, ievērojot cilvēktiesības, lai uzlabotu labklājību un sociālo attīstību. Sociālā darba nozīmīguma akcentēšanai, tiek atzīmēta Vispasaules sociālā darba diena. Latvijā ir 2010 nozares profesionāļi, kuri ikdienā veic sociālo darbu un sniedz iedzīvotājiem profesionālu atbalstu sociālo problēmu risināšanā.
Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv

PASTĀSTI CITIEM: