Liepājas Bērnu namā no 28. februārim līdz 4. martam viesojās holandiešu ģimenes un studenti no Baltijas Pastorālā institūta. Nedēļas mērķis bija tuvāk iepazīt latviešu un holandiešu kultūru, sadraudzēties un parādīt bērniem un jauniešiem Jēzus mīlestību. Kā pastāstīja topošās Karostas baptistu draudzes vadītājs Mārcis Dejus, misija notika arī Karostas jauniešu centrā un Sociālajā mājā. Tas ir ilgstošas draudzības rezultāts starp topošo Karostas baptistu draudzi un draudzi Sneek pilsetā Holandē.

Holandiešu grupā bija cilvēki vecumā no 9-72 gadiem. Holandē ir izplatīts, ka pavasara skolas brīvlaikā bērnu vecāki ņem atvaļinājumu, lai kopā ar bērniem brauktu misijas braucienos. Tas satuvina ģimeni, tuvina Dievam un palīdz iepazīt citas kultūras.
Liepājas Bērnu namā holandieši un studenti no Baltijas Pastorālā institūta tikās ar četrām audzēkņu grupām – bērniem līdz 7 gadiem un no 8 līdz 15 gadiem, jauniešu grupām puišiem un meitenēm. Katrai grupai notika atšķirīgas nodarbības, bet visas ar izjūtu un pietāti pret bērniem. “Bērni tika uztverti kā personības, kuros ir jāiedziļinās un jāieklausās”, teica Mārcis Dejus.
Bērnunamā tika spēlētas spēles, krāsotas sejiņas, spēlētas lugas un organizētas citas nodarbes.
16 gadus vecā holandiešu jauniete Myrthe, kura pavadīja laiku ar grupas meitenēm virs 15 gadiem, sacīja: “Es vēlos palīdzēt un vest tuvāk Dievam”. Viņas kopā gatavoja ēdienu, devās uz boulingu. Bērnu nama meitenes savukārt Holandes viesiem izrādīja Liepāju.
16 gadus vecā jauniete Manoah no Holandes atzina: ”Es novērtēju, cik daudz man ir dots. Es šeit saprotu, ka viens nevar tikt galā ar visu, ir vajadzīgi palīgi. Tāpēc mēs esam šeit.”
BPI students Jānis no Ogres pēc kopā pavadītā laika pats bija ar apkrāsotu seju. Viņš to ļāva, jo redzēja, ka tas var kādu bērniņu darīt laimīgu.
Mārcis Dejus: “Par tālāku sadarbību ir dažādas idejas, bet vēl nav konkrēts plāns, jo šis bija šai grupai pirmais misijas brauciens uz Liepājas bērnu namu. Mes ceram, ka attiecības turpināsies sarakstes veidā. Bērni jau apmainījās ar kontaktiem draugiem.lv un facebook”.

PASTĀSTI CITIEM: