No 20. līdz 24.martam, tradicionāli kā ik gadu, Sociālā dienesta Atkarību profilakses centrs Flotes ielā 7 rīko Atvērto durvju dienas. Ikvienam šajās dienās ir iespēja saņemt informāciju par tuberkulozi, veikt HIV, sifilisa, B un C hepatīta eksprestestu, saņemot speciālistu konsultāciju pirms un pēc testa.


Tāpat ikviens interesents varēs iepazīties ar informatīviem materiāliem par tuberkulozes profilaksi, kā arī šaubu gadījumā būs iespējams aizpildīt “Tuberkulozes simptomu aptaujas anketu”.
Lai veiktu eksprestestu, gan jāveic iepriekšējs pieraksts Atkarību profilakses centra darba laikā no pulksten 8.00 līdz 17.00 pa tālruni: 6 34 56120.
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) infekcijas slimību monitoringa dati liecina, ka saslimstība ar tuberkulozi Latvijā turpina samazināties. 2016. gadā reģistrēti 560 saslimšanas gadījumi, kas ir par 61 gadījumu mazāk nekā 2015. gadā. Tomēr speciālisti uzsver, ka Latvijā saslimstības rādītāji vēl joprojām ir vieni no augstākajiem Eiropas Savienībā un aicina iedzīvotājus nepieciešamības gadījumā nekavēties un veikt veselības pārbaudes.
Atkarību profilakses centrā darbojas arī vairākas atkarību atbalsta grupas – atbalsta grupa alkohola atkarīgajiem, azartspēļu atkarīgajiem, atkarīgajiem no narkotiskajām vielām, kā arī atbalsta grupa līdzatkarīgajiem – atkarīgo tuviniekiem.

PASTĀSTI CITIEM: