Atzīmējot savas valsts 69. neatkarības gadadienu, Izraēlas vēstniecība trešdien Liepājā rīkoja labdarības koncertu. Pirms koncerta Izraēlas vēstniece Lironne Bar-Sadē pasniedza arī īpašu dāvanu – 1000 eiro ziedojumu, kas paredzēts, lai atbalstītu Dienas centru cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem.

Ziedojums tiks izlietots, lai iegādātos jaunu elektrisko plīti ar cepeškrāsni mājturības nodarbībām un lai ieklātu mīksto segumu zem āra trenažieriem, kuri atrodas iestādes pagalmā. Dienas centrs atrodas T. Breikša ielā, pašlaik to apmeklē 32 cilvēki vecumā no 16 gadiem, kuri centrā pavada visu dienu, bet vakaros atgriežas savās mājās ģimenēs vai grupu dzīvokļos.
Koncertā uzstājās Izraēlas mūziķu duets – Mihaels Klinghovers (kontrabass) un Šani Inbara (ģitāra), kuri izpildīja nopietnu mūziku, bet kāds mūsdienu skaņdarbs – jaunas izraēliešu komponistes Šaharas Regevas “Dzejnieks” pat bija pasaules pirmatskaņojums. Savukārt publikā bija lielākoties pilsētas Sociālā dienesta klienti, gan arī citi uzaicinātie, arī no Liepājas ebreju draudzes utt. Ieeja bija tikai aicinātiem klausītājiem. Sociālais dienests bija izplatījis 110 ielūgumu gan ziedojumu saņēmušā dienas centra klientiem, gan sociālo māju iemītniekiem, gan Ģimenes atbalsta dienesta klientu ģimenēm.
Koncerta apmeklētājus pārsteidza vēstniecības veiktie drošības pasākumi, Latviešu biedrības kamerzālē varēja iekļūt tikai, ejot cauri drošības vārtiem, savukārt apsargiem bija jāuzrāda kāds personas dokuments. Tomēr šie pasākumi nebija gluži efektīvi, jo muzicēšanu un klausīšanos ārkārtīgi traucēja teju nepārtrauktie kabatas tālruņu zvani. M. Agatina vēlāk sacīja, ka “tie nebija mūsu klientu telefoni, mūsējie ir iemācīti, ka sabiedriskā pasākumā telefons jāapklusina”, bet Sociālā dienesta vadītāja I. Bartkeviča atzina, ka dienesta klientiem visai reti kāds sniedz iespēju apmeklēt mākslas notikumus, un vēl jo retāk – nopietnas mūzikas koncertus, līdz ar to nav arī pierasts, ka pasākumos jāizslēdz telefoni. Pirms koncerta diemžēl arī neviens neatgādināja publikai, ka telefoni ir jāizslēdz.
Gan ģitāriste, gan kontrabasists trešdien arī sniedza meistarklases Mūzikas un mākslas vidusskolas audzēkņiem un arī Liepājas Simfoniskā orķestra kontrabasistiem. Ģitārists Māris Kupčs “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka audzēkņi bijuši ļoti apmierināti, jo mākslinieki, sevišķi Š. Inbara, ir sava amata meistari.
Vēstniece L. Bar-Sadē Liepājai piedāvā arī turpmāko sadarbību, pastāstīja pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Pēc viņa teiktā, nākamajā gadā koncertzālē “Lielais dzintars” tiek plānota divu dizaineru, dzimušu liepājnieku, vēlāk Izraēlas iedzīvotāju Šimuru darbu izstāde. Viņi ir autori vēsturiskajam Izraēlas valsts ģerbonim, vairākām naudas zīmēm un citiem Izraēlai nozīmīgiem darbiem.

www.liepajniekiem.lv

PASTĀSTI CITIEM: