1.oktobrī tiek svinēta Starptautiskā senioru diena. Arī Liepājā ar vairākiem izklaidējošiem un muzikāliem pasākumiem tā tiks atzīmēta gan Pensionāru dienas centrā Klaipēdas ielā 96a, gan Veco ļaužu dzīvojamā mājā.

29. septembrī plkst. 13.00 Liepājas Pensionāru biedrība Pensionāru dienas centrā Klaipēdas ielā 96a rīko Senioru dienai veltītu pēcpusdienu, kurā uzstāsies centra vokālais ansamblis “Kurzemīte”, savu dzeju lasīs Māra Saule un Gvenda Beģe.
Arī oktobrī seniorus sagaida īsti muzikāls mēnesis. 10. oktobrī plkst. 13.00 Pensionāru dienas centra lielajā zālē būs tikšanās ar dziesminieci Maiju Kalniņu “Saruna, dziesma, mūzika”.
17. oktobrī plkst. 13.00 kārtējā neklātienes ceļojumā uz Romu vedīs mākslinieks Aldis Kļaviņš.
18. oktobrī plkst. 14.00 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks senioru lielākais oktobra pasākums – senioru radošā konkursa “Gadi nav šķērslis” 10 gadu jubilejas pasākums. Tajā piedalīsies visi, kas 10 gadu laikā konkursā guvuši pirmās vietas dziedātāju, dejotāju, muzikantu, daiļlasītāju un komponistu nominācijās. Pasākumu vadīs aktieris Jānis Dreiblats. Dejas pēc koncerta spēlēs Valdis Aivars. Ielūgumus varēs saņemt 12. oktobrī no pulksten 11 līdz 17 Pensionāru dienas centrā un 13. oktobrī no pulksten 12 līdz 14 Latviešu biedrības nama foajē.
Savukārt Veco ļaužu dzīvojamā mājā Senioru dienu atzīmēs 2. oktobrī plkst.14.00, kad ar koncertu uzstāsies vokālais ansamblis “Dālijas” un būs apskatāma arī mājas iedzīvotāju rokdarbu izstāde, ko katrs gada laikā paveicis.

Senioru dienu 3. oktobrī plkst. 12.00 atzīmēs arī pensionāru dienas centrā Karostā, Ģen. Baloža ielā 1. Pēc tam plkst. 14.00 notiks saruna ar kardiologu Valteru Stirnu par sirds veselību.
1991. gada ANO Ģenerālā asambleja izsludinājusi 1. oktobri par Starptautisko veco ļaužu dienu, kopš 2015. gada to atzīmē kā Senioru dienu, kura iekļauta arī Latvijā atzīmējamo dienu sarakstā. Tās mērķis pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanas problēmām un vientuļajiem vecajiem cilvēkiem. 1.oktobris ir diena, kad atceramies un apciemojam savus vecākus un vecvecākus, ar viņiem kopā pavadīto laiku, atgādinot, cik daudz viņi mums nozīmē.

PASTĀSTI CITIEM: