Sociālā dienesta Dienas centra personām ar garīgās attīstības traucējumiem klienti pusgada laikā adīšanas nodarbībās sagatavojuši lielisku dāvanu Liepājas Centrālās slimnīcas Perinatālās aprūpes nodaļas bērniņiem – siltas cepurītes, zeķītes un citus adījumus, kas pāragri dzimušajiem mazuļiem būs ļoti noderīgas.


24. oktobrī dāvana tika nogādāta un pasniegta nodaļas virsmāsai Lienei Laukagalei, kura pateicās par ieguldīto darbu dienas centra klientiem un darbiniekiem, atzīstot, ka bērniņi dzimst katru dienu, un tādas lietas vienmēr būs noderīgas. Dāvinājumā bija 30 cepurītes, 27 zeķītes un cimdiņi un sedziņa.
Ideja par sadarbību ar Perinatālās aprūpes nodaļu radās Dienas centra vadītājai Maijai Agatinai un slimnīcas sociālai darbiniecei Evitai Ruicēnai, lai Dienas centra nodarbībās ar lielu pacietību un mīlestību izgatavotās lietas būtu kādam arī vajadzīgas. Adījumu tapšanā ļoti noderīgas izrādījās Darmštates Iniciatīvas Liepājai pērn uzdāvinātās adāmmašīnas, ar kurām iespējams izgatavot adījumus arī divās kārtās.
Liela daļa cimdiņu, kurus var lietot arī pēdiņu sildīšanai, tapuši ar Dienas centra klientu Jeļenas Pavļenkova un Andra Kārklevalka rokām. Siltās sedziņas tapšanā piedalījās sociālā rehabilitētāja Sandra Petraite. Visu adīšanas procesu vadīja sociālā rehabilitētāja Anna Saulīte, kura apguvusi arī drēbnieka profesiju, un adīšana ir viņas mūža hobijs. Ikviens dienas centra klients pielicis savu roku adījumu noformēšanā un arī kopējās adītās lelles tapšanā.
Finansējumu Dienas centram īpaši “bēbīšiem” paredzētās aitas vilnas dzijas iegādei šoreiz piešķīra Sociālais dienests, taču Dienas centrā iesākto adīšanu plāno turpināt, iepriecinot vēl kādu, kuram silti adījumi būtu ļoti nepieciešami. Tā kā adīšanai nepieciešama arī dzija, ikviens, kurš vēlas, aicināts iesaistīties šajā labdarības akcijā, dāvājot Dienas centram vilnas dziju. Interesenti, kuriem krājumā ir neizmantoti dzijas krājumi, var zvanīt Dienas centra vadītājai Maijai Agatinai pa tālr. 26445161

Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
m.t. 29106561
guntaj@dome.liepaja.lv
guntaj@liepsd.lv
www.liepaja.lv

 

PASTĀSTI CITIEM: