Piektdien, 3. novembrī divas Liepājas audžuģimenes kopā ar Sociālā dienesta direktori Ivetu Bartkeviču dosies uz Latvijas Valsts prezidenta rīkoto tikšanos par godu Bāreņu dienai Rīgas pilī, kura veltīta audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem.


Liepāju šajā tikšanās reizē pārstāvēs divas audžuģimenes ar ilggadēju pieredzi – Indras Puļķes un Inetas Pavļukas ģimenes. Inetai Pavļukai audžuģimenes statuss ir kopš 2005. gada, viņa ir viena no pieredzējušākajām audžuģimenēm Liepājā. Šobrīd viņa audzina septiņus audžubērnus no 2 līdz 16 gadu vecumam.
Savukārt Indra Puļķe audžuģimenes statusā ir kopš 2008. gada. Viņa ir aktīva audžumamma, kura uzņemas rūpes arī par pašiem mazākajiem bērniņiem jau zīdaiņa vecumā, pieņem audzināšanā arī brālīšus un māsiņas.

Šogad uz tikšanos pie Valsts prezidenta aicināts īpaši daudz audžuģimeņu. Tikšanās laikā tiks uzklausīti bērnu un ģimeņu stāsti, cildināta ģimeņu drosme, pašaizliedzība un ziedošanās Latvijas bērnu labā. Labklājības ministrs Jānis Reirs informēs par uzsāktajām un plānotajām iniciatīvām, pilnveidojot valsts atbalsta sistēmu un uzsākot darbu pie specializēto audžuģimeņu izveides. Klātesošos uzrunās arī Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis.

“Bāreņu dienā mēs gribam pateikties ģimenēm, kas atradušas iespēju savās mājās uzņemt bez vecāku gādības palikušus bērnus un devušas viņiem sirds siltumu. Mēs vēlamies arī teikt paldies institūciju darbiniekiem un ikvienam, kurš sniedz atbalstu grūtībās nonākušajām ģimenēm un bērniem,” saka Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kopš 2014. gada pirmā novembra svētdiena Latvijas baznīcās tiek atzīmēta kā Bāreņu diena, lai pievērstu sabiedrības uzmanību bērniem bāreņiem, kuri dažādu iemeslu dēļ neaug ģimenēs. Bāreņu svētdiena ir ekumēniska iniciatīva, kura apvieno baznīcas 52 pasaules valstīs.

Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste,
m.t. 29106561
gunta.jakobsone@liepaja.lv
www.liepaja.lv

 

PASTĀSTI CITIEM: