Labklājības ministrijas (LM) rīkotajā konkursā “Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2017” par vienu no sešiem labākajiem sociālajiem darbiniekiem atzīta arī  Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta daļas sociālā darbiniece Māra Baklašova. Pirmo reizi šī balva atceļojusi arī uz Liepāju. Apsveicam un lepojamies!

martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Labklājības ministrijas rīkotā sociālo darbinieku konference “Profesionālo kompetenču pilnveide sociālajā darbā”, kuras noslēgumā notika “Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2017” balvas pasniegšanas ceremonija. Konkurss notiek jau piekto gadu un tā mērķis ir apzināt un pateikt paldies sociālajiem darbiniekiem, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē, sniedz profesionālu atbalstu iedzīvotājiem dažādu sociālo problēmu risināšanā.
Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta daļas sociālā darbiniece Māra Baklašova no Labklājības ministra Jāņa Reira saņēma balvu “Labākais sociālais darbinieks 2017” kategorijā “Darba devēja un/vai profesionālās apvienības izvirzītais sociālā dienesta sociālais darbinieks”.

Māra Baklašova strādā Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta daļā par sociālo darbinieci kopš 2011.gada. Māra ir pirmā, kas, Sociālajam dienestam paplašinot sociālā darba pakalpojumus, ieviesa jaunu virzienu – darbu ar pilngadīgajiem un ģimenēm bez bērniem, tajā skaitā bezpajumtniekiem un cilvēkiem ar atkarībām. Šis darbs ir īpaši sarežģīts, jo  prasa lielu pacietību, spēju saprasties un palīdzēt arī šķietami bezcerīgos gadījumos, rodot klientam atbilstošāko situācijas risinājumu. Kā atzīst Māra, šis darbs viņai ir īpašs izaicinājums un gandarījumu sagādā gadījumi, kad izdodas cilvēkam palīdzēt pašam “nostāties uz kājām”.

Kā atzīst Māra, ja būtu ļauts vēlreiz dzīvē izvēlēties, par ko kļūt, viņa būtu izmeklētāja, jo viņai ļoti patīk meklēt, šķetināt, lai tiktu līdz problēmas ”saknei”.

Mārai ir liela sociālā darba pieredze, viņa kopš 2006.gada  strādājusi arī Bērnu namā, Nakts patversmē un Sociālās rehabilitācijas centrā probācijas klientiem.

Konkursu LM īstenoja sadarbībā ar Sociālo darbinieku biedrību, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienību un Latvijas Profesionālo sociālā darba speciālistu asociāciju, kuru pārstāvji strādāja žūrijā, lai vērtētu iesniegtās anketas un piešķirtu atbilstošus titulus.

Šogad bija iesniegti vairāk nekā 200 ieteikumi par sociālajiem darbiniekiem no visas Latvijas.

Gunta Jākobsone

Liepājas pilsētas Sociālais dienests

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 29 106 561
E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.lv
E.Veidenbauma iela 3, Liepāja, LV-3401, Latvija

 

PASTĀSTI CITIEM: